Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија


Швајцарија нуди ваучери како подарок за луѓето што ги убедуваат другите да се вакцинираат против коронавирусот, објави денеска швајцарската влада. Секое ново ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Швајцарија нуди подарок-купон на тие кои ќе убедат некого да се вакцинира против ковид-19, објавила денеска Владата. Секој кој ќе се вакцинира ќе може да ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот премиер Скот Морисон денеска објави дека 18-месечната забрана за Австралијците кои патуваат во странство ќе биде укината следниот месец, со што ...
| | веќе видена | слични

Секој кој ќе се вакцинира против коронавирусот ќе може да наведе едно лице коешто го навоговорило на тоа, а тоа ќе добие вредносен бон од 50 швајцарски франци. ...
| | веќе видена | слични

Струмица не е меѓу регионите со најмал број на вакцинирани граѓани во државата. Директорката на здравствениот дом смета дека објавената статистика од околу ...
| | веќе видена | слични

Според неодамна објавените податоци, израелското Министерство за здравство идентификуваше помалку од 10 случаи на воспаление на срцето по третата доза на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Александар Стојанов вели дека проблемот со слабиот интерес за вакцинација е присутен во целиот свет и дека воведувањето построги мерки е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 692 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 289 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 122 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 447 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 156 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: