Латас: Заев нема мандат да менува учебници по историја заради дневнополитички потреби

Премиерот не може да определува што ќе пишува во учебникот, не може со никого да се договора и нема мандат да ја менува историјата согласно своите дневно ...
| | веќе видена | слични

„Само да ги наредиш сите афери, негативни појави ти требаат три емисии, само да се набројат. Власта само продуцира скандали, афери“, изјави Богдан Илиевски во ...
| | веќе видена | слични

Ако ние сакаме нормална држава треба сами да сработуваме, не да чекаме камшикар како што викаше Зоран Заев. Само така може да одиме напред, рече аналитичарот ...
| | веќе видена | слични

Скоро нови 4 милијарди ја задолжи Заев државата откако е на власт, тоа е повеќе отколку владата на ВМРО-ДПМНЕ, претходно. Најголем должник е локалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборите се борба на граѓани, на цивилен сектор против нарко мафија, ова е Колумбија од пред 30,40 години која мафијата владееле со државата, кај нив нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шилегов безмалку бесплатно го даде езерото Треска со се цела инфраструктура на бизнисмени од Сарај, даде 700.000 евра на Албанци од Мавровка да ја уредуваат со ...
| | веќе видена | слични

Во Република Македонија за година и пол има повеќе жртви отколку во Втората светска војна и скопскиот земјотрес, заедно, поради неспособноста на власта да ја ...
| | веќе видена | слични

На минатите локални избори ВМРО-ДПМНЕ доживеа безмалку тежок пораз но тоа му даде целосна власт и целосен легитимитет на Зоран Заев. И што тој направи, за само ...
| | веќе видена | слични

Заради истрагата за пожарот во модуларната во Тетово, тој кој е најодговорен по хиерархија треба да се тргне настрана, а тоа е министерот Филипче, директорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Латас: Заев нема мандат да менува учебници по историја заради дневнополитички потреби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: