Ѓорческа ја преслуша четвртата носителка во Визбаден и се пласираше во четвртфиналето

Фото: Axel Ruske Лина Ѓорческа оствари фантастичен резутлат во втората рунда на турнирот во Визбаден и обезбеди место меѓу осумте најдобри во Германија, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 36 Меморијален турнир „Славој Гребло“, прва категорија, во Врсар (Хрватска) младата македонска тенисерка Сара Митевска за натпреварувачки до 12 години успеа ...
| | веќе видена | слични

Корентан Муте е дел од новата тениска генерација која допрва треба да се докажува на највисоко ниво, но 91-от тенисер на АТП листата сега го привлече ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа после одличниот настап на турнирот во Визбаден скокна дури 52 позиции на ВТА листата. Според најновата ВТА листа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 360 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 338 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 271 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорческа ја преслуша четвртата носителка во Визбаден и се пласираше во четвртфиналето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: