Приведен 36-годишен дилер од Куманово

8 копии

За едно од лицата кои се на советничката листа на СДСМ за Струга, Никола Климоски, постои и полициски доказ дека е приведен за поседување на марихуана.Во од ...
| | веќе видена | слични

Вчера (30 септември) околу 15 часот и 30 минути, Н.Ј.(56) од Неготино-Полошко во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу 21 часот во гостиварска Топлица ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата, уште на почетокот кога партиите ги објавија своите листи за советници и кандидати за градоначалници, ја обвини СДСМ дека на претстојните избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 139 | | | веќе видена

Во земјава има вкупно 6.813 активни случаи на КОВИД-19 од кои најголемиот број 3.413 се во главниот град по што следат Куманово со 564, Велес со 318, Охрид со ...
сите 364 | | | веќе видена

На три кола до крајот македонската фудбалска репрезентација е на второто место во својата група, сами си ја кроиме судбината, но не се големи шансите тоа да ...
сите 296 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 369 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен 36-годишен дилер од Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: