ЕМА ќе одлучува за трета доза на „Фајзер“ во октомври

4 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска објави дека постои можна врска помеѓу случаите на венска тромбоза и вакцината на „Џонсон и Џонсон“ и препорача тоа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Безбедно е да се примаат вакцината против „Ковид-19“ и вакцината против грип во исто време, и тоа не влијае негативно на имунолошкиот одговор што го ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Коосновачката на фармацевтската компанија „БиоНТек“, Озлем Туречи, изјави дека коронавирусот сигурно ќе остане меѓу населението уште неколку години. Во изјава ...
| | веќе видена | слични

Коосновачката на фармацевтската компанија „БиоНТек“, Озлем Туречи, за американската телевизија Си-Ен-Би-Си, вели дека светот сè уште се бори против ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Меѓу Австријците вакцинирани против Ковид-19, најчести несакани ефекти се појавиле по вакцинацијата со АстраЗенека, а најмалку од Бионтех/Фајзер, покажува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Австрија најчести несакани ефекти предизвикала вакцината против Ковид-19 на „Астра зенека“, а најмалку нус појави биле забележани по вакцината на „Бионтек/ ...
| | веќе видена | слични

Кај вакцинираните лице против ковид-19 во Австрија, најчесто несаканите ефекти се појавуваат кај вакцините „Астра-Зенека“, а најмалку кај „Фајзер“, според ...
| | веќе видена | слични

Нивото на антитела кон коронавирусот кај вакцинираните со две дози се намалува побрзо отколку што се мислеше, покажува студија спроведена во Шведска. Било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овие денови не се лесни за партиските кандидати кои не успеаја да ја освојат довербата на своите сограѓани уште во првиот изборен круг, па ќе мора да се ...
сите 682 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Русија од Ковид-19 починале 1.028 лица, што е за 1,18 проценти повеќе од претходниот ден и највисока бројка од почетокот епидемијата. ...
сите 255 | | | веќе видена

Во седум општини во вториот круг од локалните избори ќе се судрат кандидати од владејачката коалиција на централно ниво. Токму поради тоа, партиите од ...
сите 219 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 407 | | | веќе видена

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 34 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕМА ќе одлучува за трета доза на „Фајзер“ во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: