За децата што одат во градинка е нормално (и корисно) да бидат болни седум пати годишно


Истражувањата покажуваат дека децата кои посетуваат градинка имаат пет до седум инфекции на горниот респираторен тракт (настинки, течење на носот, кашлање) ...
| | веќе видена | слични

Денес е интернационален ден на ретката болест Гоше од која боледува и нашата соговорничка битолчанката Весна Алексовска , со која зборувавме на оваа тема на ...
| | веќе видена | слични

Со болест на Гоше тип 1, моментално во Македонија, се дијагностицирани 15 пациенти кои се на терапија во клиниката за хематологија и се достапни 4 различни ...
| | веќе видена | слични

Еден од три лица заразени со вирусот корона ќе има барем еден симптом на долгорочен ковид, три до шест месеци по инфекцијата, според новата студија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За децата што одат во градинка е нормално (и корисно) да бидат болни седум пати годишно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: