Бектеши на министерски состанок на Партнерството за трансатланска енергија и климатска промена во Варшава


Енергетскиот сектор во Република Северна Македонија е еден од најзначајните сектори за развој на економијата и е приоритет за Владата за обезбедување на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија е посветена на реализација на реформите во енергетскиот сектор, донесен е нов закон за енергетика, кој е усогласен со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес, на покана на  ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема да се откажеме од инвестирањето во енергетските капацитети надвор од државата затоа што тие се важни за нашето стопанство, изјави денеска вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денес, на 30-ти септември (четврток), со почеток во 11:00 часот, заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, денеска го прими амбасадорот на Големото ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Северна Македонија е земја со одлична деловна клима каде компаниите имаат можност за долгорочно планирање и развој на инвестициите, е заклучокот од состанокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И после 30 години од стекнувањето на својата независност, повеќето земји од Западен Балкан не успеаја да креираат и спроведат ефикасни решенија за своите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Регионалниот развој, соработката за развој на заеднички проекти во делот на инфраструктурата, како и „Планот за забрзување на растот“ и транзицијата кон ...
| | веќе видена | слични

Ова е прва посета на Олчак во Македонија,  каде оваа мултинационална компанија има партнерски однос со „Тутунски Комбинат" – Прилеп во заедничка компанија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 214 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши на министерски состанок на Партнерството за трансатланска енергија и климатска промена во Варшава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: