Aнкета: Во Општина Карпош најпопуларен е Стевче Јакимовски

2 копии
4 копии

Повеќе од пола Британци се негативно засегнати од Брегзит, покажуваат податоците од новото истражување, кое исто така укажува дека бројот на луѓе со вакво ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Истражување на „Pew Research“ покажува дека скоро една третина од возрасните Американци континуирано се информираат од „Фејсбук“, пренесува „ ТechCrunch “. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Борис Трајковски, Киро Глигоров и Никола Кљусев се најпопуларните политичари во изминатите три децении, оцениле испитаниците опфатени со истражувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Слаба e поддршката за договорите со Грција и Бугарија, а само 38 отсто од испитаниците на анкета позитивно го оценуваат процесот на евроинтеграција. 38,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Придружувајќи се кон одбележувањето на трите децении независност и самостојност на денешна Република Македонија, Фондацијата Конрад Аденауер во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на редовните истражувања за потребите на Град Скопје, Агенција Рејтинг спроведе анекта за задоволството на граѓаните од работата на градската власт. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aнкета: Во Општина Карпош најпопуларен е Стевче Јакимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: