Бремените жени вакцинирани против ковид-19, ги пренесуваат антителата на нивните неродени деца

Од Медицинскиот факултет Гросман на Универзитетот во Њујорк испитувале 36 новороденчиња чии мајки примале вакцина „Фајзер“ или „Модерна“ во две дози пред ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација, информира преку својот Фејбук министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На ниво на ЕУ, речиси три четвртини од возрасната популација целосно е вакцинирана против коронавирус. Во меѓувреме, излегоа информации и за нерамномерната ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот вакцинален пункт во Струмица, кој се наоѓа во спортската сала на ООУ „Никола Вапцаров“, в понеделник се затвора. Процесот на вакцинација во ...
| | веќе видена | слични

Со речиси три четвртини од возрасните целосно вакцинирани против коронавирус, Европската унија е светски лидер во инокулацијата. Сепак, овој импресивен број ја ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 1. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со COVID-19, во период од 6-ти август ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Covid-19, во период од 6-ти август заклучно со 30-ти септември. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 21 советник од редовите на СДСМ на советничката листа на Градот Скопје, на сегашниот градоначалник Петре Шилегов му беше многу поедноставно да менаџира со ...
сите 416 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 197 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Релаксирањето на мерките ќе предизвика раст на бројот на нови случаи на коронавирусот, вели за Телма , микробиологот Никола Пановски. Според него, доколку ...
сите 84 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бремените жени вакцинирани против ковид-19, ги пренесуваат антителата на нивните неродени деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: