Груби-Мејер: Изборите ќе се одржат во демократски и европски дух

3 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби, заедно со министерот за финансии, г. Фатмир Бесими, министерот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на меѓународниот конзорциум „Бехтел-Енка“, којашто ја предводеше претседателот на единицата за инфраструктура на ...
| | веќе видена | слични

На состанокот на кој присуствуваа и првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на автопатот Кичево - Букојчани кон Гостивар на Коридорот 8 во должина од 12,7 километри ќе чини 110 милиони евра, според законотот за гаранција ...
| | веќе видена | слични

Секој објект од втора категорија, изграден после 1-ви јануари 2021 година без одобрение за градба, со новиот Закон за бесправно изградени објекти ќе се третира ...
| | веќе видена | слични

Законот за легализација на дивоградбите ќе се носи по Локалните избори, најави денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој заедно со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, изјави дека привршува изградбата на обиколницата во Штип и најави дека експресниот пат до Радовиш ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно шест политички партии и една независна кандидатска листа имаат освоено советнички места во новиот Совет на Град Скопје, според резултатите објавени на ...
сите 376 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 386 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 482 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 186 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 148 | | | веќе видена

Велосипедизмот во Скопје изминативе четири години зема вистински замав. Следејќи го правилото велосипедските патеки задолжително да бидат дел од сите нови ...
сите 329 | | | веќе видена

Полицијата соопшти дека вчера во 19.00 часот на автопатот Скопје – Гевгелија, на место викано „Клучка – село Смоквица“, полициски сужбеници од Полициската ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби-Мејер: Изборите ќе се одржат во демократски и европски дух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: