Хоџа од СКСЗМ на средба со Села и Гаши – ја презентирал платформата за локален економски развој


Стопанската комора на северо-западна Македонија (СКСЗМ) го оствари првиот состанок во рамки на традиционалните состаноци во пресрет на локалните избори, каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Антонио Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ на митингот во Зрновци рече дека сплотеноста во општината е многу важна и од оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љупчо Папазов, кандидат за градоначалник на Кочани од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот минитинг рече дека се потребни промени за успешно справување со ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ изборната кампања „Создади нова иднина!“ денеска ја претстави во Чешиново, Облешево, Виница, Зрновци, Кочани. Ниту еден ...
| | веќе видена | слични

„Градот најдиректно ги почувствува негативните последици на бројните ризици на живеењето во денешнината. Покрај активната пандемија на корона вирусот, Кочани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овие избори не се обични локални избори, од овие избори зависи по кој пат ќе тргне Република Македонија. Дали ќе продолжиме по патот кој го трасира оваа ...
| | веќе видена | слични

Во минатите години покажавме и докажавме дека само сплотени, со многу труд и пожртвуваност, можеме да ја постигнеме целта, да од општина Зрновци изградиме ...
| | веќе видена | слични

Од општина Зрновци изградиме прекрасно место за живеење, светла дестинација за туристите и посетителите, успешна македонска приказна, преку реализирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџа од СКСЗМ на средба со Села и Гаши – ја презентирал платформата за локален економски развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: