Колку пари годишно губи Македонија и Западен Балкан од одливот на мозоци?

2 копии

Западен Балкан губи милијарди евра секоја година поради миграцијата на младите, покажува истражувањето на Вестминстер фондацијата за демократија и Институтот ...
| | веќе видена | слични

Расте трендот на иселување на граѓаните од источниот дел на земјата. Во потрага по егзистенција масовно се испустуваат селата во општините Виница, Берово и ...
| | веќе видена | слични

Заминувањето на младите го чини регионот милијарди евра на годишно ниво, покажуваат последните истражувања на британските институти направени во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните десет години Албанија ја напуштиле над 47 отсто од граѓаните со високо образование, посочуваат експерти од оваа област од Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните ...
сите 494 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 329 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, заедно со кандидатот за градоначалник, на Гевгелија, Андон Сарамандов, остварија средба со граѓаните со ...
сите 537 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 326 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Tука од Ресен, од Јанковец, сакам да испратам една порака. Mногу сме задоволни од ...
сите 135 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку пари годишно губи Македонија и Западен Балкан од одливот на мозоци?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: