ВО ФИЛИП МОРИС ОТВОРЕНИ 50 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА - од Центарот во Скопје ќе се покриваат и четири други соседни земји


Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, присуствуваа на отворањето на 50 нови работни места како резултат на иницијативата на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија е посветена на реализација на реформите во енергетскиот сектор, донесен е нов закон за енергетика, кој е усогласен со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес, на покана на  ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема да се откажеме од инвестирањето во енергетските капацитети надвор од државата затоа што тие се важни за нашето стопанство, изјави денеска вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Ве известуваме дека денес, на 30-ти септември (четврток), со почеток во 11:00 часот, заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, денеска го прими амбасадорот на Големото ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Северна Македонија е земја со одлична деловна клима каде компаниите имаат можност за долгорочно планирање и развој на инвестициите, е заклучокот од состанокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И после 30 години од стекнувањето на својата независност, повеќето земји од Западен Балкан не успеаја да креираат и спроведат ефикасни решенија за своите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Регионалниот развој, соработката за развој на заеднички проекти во делот на инфраструктурата, како и „Планот за забрзување на растот“ и транзицијата кон ...
| | веќе видена | слични

Ова е прва посета на Олчак во Македонија,  каде оваа мултинационална компанија има партнерски однос со „Тутунски Комбинат" – Прилеп во заедничка компанија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 215 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ФИЛИП МОРИС ОТВОРЕНИ 50 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА - од Центарот во Скопје ќе се покриваат и четири други соседни земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: