(Видео) Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра


5 копии

Додека Петре Шилегов молчи за тендерот за булевар „Никола Карев“, тендер од 3 милиони евра, тоа е оној тендер за Пластичарска, ПРОФИТЕР, продолжува со тендерот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Петре Шилегов должи одговор како направи пола милион евра повеќе од административна плата. Петре Шилегов должи одговор зошто ниеден инспектор не минува на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски му се обрати на актуелниот и кандидат за иден градоначалник на Скопје, Петре Шилегов преку статус на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен Шилегов што не знае да си го преброи имотот не знае и дека градинките и основните училишта не се негова надлежност. За само 4 години Шилегов направи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Работите на булевар Никола Карев, тоа е булеварот на таканаречената пластичарска, од касарната Илинден до Момин Поток во Скопје, ќе чинеа дупло поевтино ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Петре Шилегов не само што е фатен како со Душко Весковски местеле тендер од 300.000 евра за фирма која претходно ги завршила градежните работи, туку и во ...
| | веќе видена | слични

Тендерот број еден за овој месец го доби НИКОБ како единствен понудувач на СОЗР за период од 3 години. Државната Пошта за одржување хигиена ќе плаќа две години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: