РКЕ почна постапка за одземање на лиценците на двајца снабдувачи на електрична енергија


Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) отпочна со постапки за одземање на лиценци на двајца снабдувачи на електрична енергија. Од таму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топлификација АД во стечај не е загубар и вреди многу повеќе од постигната цена на организираната лицитација. Во четвртокот Адора инженеринг соопшти дека за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потрошувачите, заедниците на сопственици и управитлите да ги обезбедат потребните услови за непречена испорака на топлинска енергија во објектите по почетокот ...
| | веќе видена | слични

Дел од имотот, а не АД „Топлификација“, се продаде на јавно наддавање организирано од стечајниот управник, на кое се појавија Ванчо Ч. и Никола Д., по што ...
| | веќе видена | слични

Во 2017 година акционерите на Топлификација на суд ги добија тогашните сопственици на ТЕ-ТО, спор којшто траеше долго, и денешната судска пресуда е порасната ...
| | веќе видена | слични

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија (РКЕ) ја информира јавноста дека доколку прогнозата за средната надворешна ...
| | веќе видена | слични

Нема да има никакви измени во цената на парното греење. Иако топланите Исток и Запад на Топлификација одат во рацете на Чифлиганец, од Регулаторната комисија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 304 | | | веќе видена

Селекторот Благоја Милевски нема да може да смета на Аријан Адеми за ноемвриските натпревари на репрезентацијата на Македонија, капитенот на Динамо Загреб ќе ...
сите 150 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија го победи домаќинот Лихтенштајн со 4-0 во седмото коло од квалификациите за Светското првенство што ќе се игра догодина во ...
сите 112 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека време е да создадеме нова иднина, а Македонија има неопходно потреба од промени, проекти и победи. Народот, тивкото мнозинство на оваа ...
сите 338 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ почна постапка за одземање на лиценците на двајца снабдувачи на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: