МЗ: Вчера се аплицирани 7.518 вакцини


7 копии

Коосновачката на фармацевтската компанија „Бионтек“, Озлем Туречи, рече дека коронавирусот сигурно ќе остане меѓу населението уште неколку години.Во изјава за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Продолжени за уште една седнимца актуелните правила и мерки за патување во Грција, односно задолжителен документ за Ковид-19 и PLF формулар, кои важат и за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Безбедно е истовремено да се примаат вакцината против „Ковид-19“ и вакцината против грип, и тоа не влијае негативно на имунолошкиот одговор што го ...
| | веќе видена | слични

Коосновачката на фармацевтската компанија „БиоНТек“, Озлем Туречи, за американската телевизија Си-Ен-Би-Си, вели дека светот сè уште се бори против ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот досега доминираше кај млади на возраст од 20 до 39 години, а наскоро се очекува да ги зафати и децата и младите на возраст од 10 до 19 години, по ...
| | веќе видена | слични

Во Арачиново досега целосно се вакцинирани 9,7% од жителите. Од вкупно 14 илјади жители во општината, прва доза вакцина примиле помалку од две илјади. Слично е ...
| | веќе видена | слични

Не постои начин за да ги убедиме дека вакцината ќе им го спаси животот. Јас прележав корона и се вакцинирав. Едвај чекам да ме повикаат и за трета доза“, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се аплицирани 7.518 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: