Aдвокатoт на оштетените штедачи од Еуростандард: Очекуваме владата да застане на страната на правата на граѓаните


Стечајната постапка за Еуростандард банка тече според Законот за стечај. Но нешто спектакуларно во делот за кривичниот прогон не се случува. Од Обвинителството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На 25 мај оваа година Уставниот суд донесе одлука со која го укина членот 163 став 3 од Законот за банки. Од тогаш оваа законска одредба не постои во правниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топлификација АД во стечај не е загубар и вреди многу повеќе од постигната цена на организираната лицитација. Во четвртокот Адора инженеринг соопшти дека за ...
| | веќе видена | слични

Дел од имотот, а не АД „Топлификација“, се продаде на јавно наддавање организирано од стечајниот управник, на кое се појавија Ванчо Ч. и Никола Д., по што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здружението на оштетени физички и правни лица „Правда за штедачи” денеска соопшти дека остварило средба со Делегацијата на Европската унија во земјава на која ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, Здружението на оштетени физички и правни лица „Правда за штедачи” оствари средба со Делагацијата на Европската унија во земјава на ...
| | веќе видена | слични

Во 2017 година акционерите на Топлификација на суд ги добија тогашните сопственици на ТЕ-ТО, спор којшто траеше долго, и денешната судска пресуда е порасната ...
| | веќе видена | слични

„Главниот акционер на Еуростандард банка јавно призна дека свесно направил кривично дело со давање залог од 3 милиони евра земени од депозитите во Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

По информациите за продажба на дел од имотот на „Топлификација” на компанијата Адора инженеринг за 19,3 милиони евра, се огласи и „Топлификација” со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Здружението на акционери во „Топлификација“, компанијата за која беше објавено дека ја купува бизнисменот Ванчо Чифлиганец, реагира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Со изјаснувањето на болните, немоќните, лицата со ковид 19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старечките домови и внатрешно раселените ...
сите 237 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 357 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека сега кога се обезбедени пари за закрепнување на економијата по кризата со корона пандемијата , владата нема да ...
сите 71 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 310 | | | веќе видена

Ангелка Пеева-Лауренчиќ, сосопственичка и директорка на агенцијата „Имиџ ПР“, во вечерашното издание на „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека кампањите за ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Aдвокатoт на оштетените штедачи од Еуростандард: Очекуваме владата да застане на страната на правата на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: