Биткоин паричникот на Сатоши Накамото мистериозно се активираше по 9 години мирување


Време зa читање: 2 минути Биткоинскиот паричник на креаторот на биткоин, Сатоши Накамото кој беше во мирување скоро девет години, мистериозно се активираше. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Време зa читање: 2 минути Биткоин во вредност од милијарди долари е заробен во дигитални паричници кои не се отворени со години, но полуанонимниот дизајн на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоин паричникот на Сатоши Накамото мистериозно се активираше по 9 години мирување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: