На 76-тото Генерално Собрание на Обединетите нации Македонија и Филипини воспоставија дипломатски односи


181 земја со која Македонија потпиша комунике за воспоставување дипломатски односи е Република Филипини. Министерот Бујар Османи заедно со Теодоро Л. Локсин ги ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен која престојува во посета на Република ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими претседателката на Европската Комисија, Урсула Фон дер Лаен, која беше во посета на Северна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски вечерва ја прими претседателката на Европската Комисија, Урсула Фон дер Лајен, а во разговорот со неа шефот на државата изрази ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски изрази благодарност за оваа посета и за личниот ангажман на претседателката на Европската Комисија и посветеноста кон земјите од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев и членот на Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ, денеска истакнаа дека двете земји имаат заеднички интереси и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефик Џаферовиќ, член на Претседателството на Босна и Херцеговина, денеска го посети седиштето на Бошњачкиот демократски сојуз и имаше средба со претседателот, ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Босна и Херцеговина се две пријателски земји кои имаат одлични билатерални односи, без отворени прашања, истакна денеска претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Денес, г-дин Шефик Џаферовиќ член на Претседателство на БиХ го посети седиштето на Бошњачки Демократски Сојуз каде имаше состанок со г-дин Мунир Колашинац ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими делегацијата на Претседателството на Босна и Херцеговина, која во еднодневна работна посета на нашата земја ја предводи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 277 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска одржа прес-конференција на која информираше за притисокот што денеска се ...
сите 192 | | | веќе видена

– Француските министри денеска предложија воведување ваучери за бензин за домаќинствата со ниски примања, додека Владата на претседателот Емануел Макрон се ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 76-тото Генерално Собрание на Обединетите нации Македонија и Филипини воспоставија дипломатски односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: