КОВИД БРОЈКИ: Еве колкумина активни има во моментов во цела земја

Во Србија, во последните 24 часа, починаа уште 47 лица како резултат на инфекција со коронавирусот. Така што, вкупниот број смртни случаи од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Коронавирусот во Србија е потврден кај 7.549 луѓе во последните 24 часа, а во исто време, 47 пациенти починале како последица на овој вирус. Тестирани се ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а од 3.425 тестирања регистрирани се 494 нови случаи, вели Министерството за здравство. Пријавени се ...
| | веќе видена | слични

Починаа 12 лица, дополнителнo се пријавени уште десет починати од коронавируст, а регисистирани се нови 494 случаи на зараза, информира Министеството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе се повлече од функција Заев доколку по вториот круг на изборите го изгуби Скопје, но и поголем дел од општините? Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев ...
сите 271 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 352 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 256 | | | веќе видена

Заедно тргнавме по патот за најдоброто за нашата општина, најдоброто за нашата држава, вели кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Душко Весковски. ...
сите 156 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 197 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД БРОЈКИ: Еве колкумина активни има во моментов во цела земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: