ФАКТОР ДОЗНАВА: Пецовски на местото на Туџаров во „Реплек“, како по години ќе се преземе менаџирањето?

Реплек има нов Надозрен одбор и повторно ќе дели дивиденда - одлуките беа изгласани на вчерашната седница на Собранието на акционери. Нови членови на Надзорен ...
| | веќе видена | слични

Полскиот државјанин Војчек Едвард Пилц, кој пред околу еден месец купи близу 22 отсто од акциите на кичевскиот рудник „Тајмиште“, ја менува целата раководна ...
| | веќе видена | слични

По кконтроверзните изјави на премиерот Зоран Заев дека ќе се брише зборот бугарски пред фашистички окупатор во македонските учебници со коментар на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски го праша премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев дали има крај понижувањето кое го прави тој алудирајќи на најавите ...
| | веќе видена | слични

ЌЕ ИМА И ТРЕТА ДОЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека од понеделник на сите вакцинални пунктови ќе може да се ...
| | веќе видена | слични

Има ли крај на оваа самопонижување?, праша на Фејсбук актуелниот градончалник на Куманово Максим Димитриевски, а по денешните изјавени лични ставови во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски се огласи на социјалните мрежи по повод новите разбранувања во јавноста околу најавите за остранување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има ли крај на ова самопонижување, прашува на фејсбук актуелниот градончалник на Куманово, Максим Димитриевски, кој неодамна беше исклучен од СДСМ поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР ДОЗНАВА: Пецовски на местото на Туџаров во „Реплек“, како по години ќе се преземе менаџирањето?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: