„Евергренд“: Се заканува ли нова Леман-катастрофа?

6 копии

Зголемување на цените на годишна основа се забележува кај сите три главни компоненти на инфлацијата, а највисок придонес има енергетската компонента. Промените ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот инвестициски ветеран, Џереми Грантам го вклучи алармот поради „надуениот балон“ кога е во прашање американскиот пазар на акции, жалејќи се на ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето од 150 милијарди долари ја претвори швајцарската берза во една од најлошите во светот овој месец. Индексот на швајцарскиот пазар падна за 6,3 ...
| | веќе видена | слични

Четворица шефови на водечките светски централни банки предупредија дека „тесните грла“ во снабдувањето најверојатно ќе траат подолго од очекуваното и може да ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во Еврозоната достигна 3 проценти во август и се очекува да се зголеми дополнително во наредните месеци. Половина од вкупната инфлација во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 660 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата, Ивановска, побара иницијативност, пред се, од Јавното обвинителство, наведувајќи конкретни примери. Повикот на ...
сите 354 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 254 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Евергренд“: Се заканува ли нова Леман-катастрофа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: