Празна е графата за инженер кој извршил надзор на сите модуларните болници по изградбата


Од општина Тетово тврдат дека тие немале никаква одговорност во оперативната фаза на градбата на модуларната болница која изгоре на 8-ми септември при што ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите кои ја водат истрагата за пожарот со 14 загинати во модуларната ковид-болница во Тетово што се случи на 8 септември, не добиле резултати од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Преку глава е, на граѓаните и мене од водење политики кога нѐ ставаат пред свршен чин, а таков е и случајот со нашиот источен сосед Бугарија. Ако вие ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ, Венко Филипче порачува дека на локалните избори настапуваат пред граѓаните со чист образ. -На овие локални ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче ја заборави оставката по трагедијата во тетовската болница каде во пожарот изгореа 14 луѓе и се оддаде на партиска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ова се избори на кои се одлучува во каков правец ќе продолжи нашата Македонија. Овие избори точно е дека не се парламентарни, но се многу важен тест каква ...
| | веќе видена | слични

А зошто е важна пораката? Затоа што знаете дека не се  живее подобро. Затоа што болна и мачна е реалноста. Зошто го одземаат човечкото достоинство, рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зошто велам дека Заев и власта се најлошото? За тоа што тоа што се случува изминативе четири години навистина направија да сите ние се чувствуваме буквално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да се откажеме од барањето за анкетна комисија, затоа што во Парламентот, во домот на граѓаните треба да се дискутира за ова фијаско, во кое 14 живи луѓе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас ја отворив широко вратата и на ВМРО -ДПМНЕ и на Коалицијата „Обнова за Македонија“. Секој оној кој сака да види една напредна, чесна, честита Македонија, ...
сите 343 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 439 | | | веќе видена

Благодарност до гевгеличани, благодарност до сите кои го дадоа својот глас за мене како кандидат за градоначалник на општина Гевгелија и за советничката листа ...
сите 291 | | | веќе видена

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 35 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Празна е графата за инженер кој извршил надзор на сите модуларните болници по изградбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: