Мицкоски: Данела ќе победи, таа е човек кој може да обедини и да направи промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во гостување на ТВ Шења, а во врска со избраните кандидати и изборот за поддршка на Данела Арсовска како кандидат за ...
| | веќе видена | слични

Ова не се само избори за тоа кој ќе биде градоначалник на Скопје, ова се избори што е тоа што скопјани го сакаат за својот град , рече кандидатот за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ, Петре Шилегов вечерва на улица „Македонија“ го отвори главниот скопски изборен штаб. На ова место, како што ...
| | веќе видена | слични

На ова место, како што изјави Шилегов, ќе му биде понудена изборната програма за Скопје на секој граѓанин кој сака да се запознае со она што ќе се реализира во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако на социјалната мрежа Фејсбук беше објавено дека наводно, Алтернатива -Огранок Бутел, на престојните локални избори одлучиле да го поддржат досегашниот ...
| | веќе видена | слични

„Независната“ кандидатка Данела Арсовска, поддржана од партиската коалиција ВМРО-ДПМНЕ-АА-АЛТЕРНАТИВА, се испофали себеси на првата прес-конференција по ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со шефицата на Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР Тана Де Зулуета и ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје, каде кандидатската листа е најдолга, двајца од претендентите не дојдоа на настанот, а тројца одбија да стават потпис. Истакнаа дека не се задоволни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од досега обработените податоци, градоначалници се избрани во 34 општини. Од нив, во 22 општини новите градоначалници се од ВМРО-ДПМНЕ, во девет општини се на ...
сите 410 | | | веќе видена

Охрид, 18. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Шест кандидатски советнички листи обезбедија место во новиот состав на Советот на општина Охрид. Од Општинската изборна ...
сите 466 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, откако прогласи победа во првиот круг на изборите, во првиот ден се огласи од факултет каде денеска држеше предавања по предметот ...
сите 187 | | | веќе видена

Полицијата во Тетово денеска за речиси два часа приведе три лица откако кај нив е најдена марихуана. Двајца од приведени се малолетници на 17 години.– Околу 14 ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Данела ќе победи, таа е човек кој може да обедини и да направи промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: