491 нов случај со Ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.425 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет лица починаа од ковид-19 во изминатите 24 часа, а од 3.425 тестирања регистрирани се 494 нови случаи, вели Министерството за здравство. Пријавени се ...
| | веќе видена | слични

Починаа 12 лица, дополнителнo се пријавени уште десет починати од коронавируст, а регисистирани се нови 494 случаи на зараза, информира Министеството за ...
| | веќе видена | слични

Главниот град и натаму со најголем број на новозаразени од корона вирус. Во изминатото деноноќие регистрирани се 231 случаи само во Скопје, но и со наголем ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 191.408 бројката на оздравени пациенти е 172.653, на починати ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје – 231, Куманово – 49, Велес – 31, Штип – 24, Кавадарци – 23, Охрид – 19, Кичево – 17, Прилеп и Кочани – по 16, Струмица – 12, Битола – 8, Струга – 7, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дури 83 отсто од починатите од Ковид-19 не биле вакцинирани, покажува последната статистика. Исто така, 79 отсто од хоспитализираните не се вакцинирани, како и ...
сите 336 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија го победи домаќинот Лихтенштајн со 4-0 во седмото коло од квалификациите за Светското првенство што ќе се игра догодина во ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 376 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Со изјаснувањето на болните, немоќните, лицата со ковид 19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старечките домови и внатрешно раселените ...
сите 203 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека сега кога се обезбедени пари за закрепнување на економијата по кризата со корона пандемијата , владата нема да ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

491 нов случај со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: