ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ќе се конфискува имот ако нема доказ за потекло, Заев кажа кои се барањата на Бугарија


ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот градоначалник на Општина Петровец, Борче Митевски, неговиот брат и уште три други лица се осомничени дека во период од 2012 до 2018 сториле повеќе ...
| | веќе видена | слични

Криминалниот режим повторно посегнува да креира предизборен притисок врз опозицијата и ја доведува во прашање кредибилноста на целиот изборен процес. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пресрет на локалните избори градоначалникот на општина Петровец, Борче Митевски, неговиот брат сопственик на фирмите „Аце Транс Компани“ и „ЛЕОМА ТРАНС“ ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција до ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција поднела кривична пријава против пет физички и три правни лица за ...
| | веќе видена | слични

Денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски и директорот на ...
| | веќе видена | слични

Денес заедно со заменик-претседателот на Владата за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски одржавме заедничка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Управата за финасиска полиција, Арафат Муареми, денеска информираше дека Управата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство за ...
| | веќе видена | слични

Сериозни сомнежи и индиции за манипулации и трошење на средства на граѓаните и на државата за неколку спортски федерации се пријавени преку претставки за кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генерална оценка на набљудувачката мисија на ОДИХР за изборите во Македонија e дека беа мирни, со натпреварувачки дух, со почитување на основните слободи, но ...
сите 621 | | | веќе видена

Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
сите 479 | | | веќе видена

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со народот триумфираше на локалните избори, вели Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ. Додава дека ВМРО-ДПМНЕ го победи ...
сите 308 | | | веќе видена

Сите цени на горивата забележаа скок во цената. Од полноќ почна да важи новиот ценовник кој ќе биде на сила до понеделник напладне кога РКЕ ќе носи нова ...
сите 124 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ќе се конфискува имот ако нема доказ за потекло, Заев кажа кои се барањата на Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: