Додик го обвини генералниот секретар на ОН Гутереш дека е директно вмешан во обидите за распад на БиХ


Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, го обвини генералниот секретар на ОН Андонио Гутереш дека ќе биде директно вмешан во распадот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Жељко Комшиќ, го обвини српскиот член на државниот врв Милорад Додик дека подготвува вооружен бунт, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Жељко Комшиќ, ја оцени како кривично кривично дело изјавата на српскиот член на Претседателството на ...
| | веќе видена | слични

Ако Уставниот суд на Босна и Херцеговина каже дека праксата која самиот ја создал е основа за донесување одлуки, тогаш Србите нема што да бараат во таква ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска ги повика носителите на одлуки во Република Српска да соберат и да поништат во Националното ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик смета дека е неопходно да се повлечат сите претходно донесени одлуки на нивото на БиХ и да се укине ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека Косово не добило меѓународно признание во Обединетите нации, како што Приштина очекувала ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лиценците и одземената документација на превозникот Беса Транс од македонското обвинителство се предадени на бугарското обвинителство, кое ги истражува ...
сите 517 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 142 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додик го обвини генералниот секретар на ОН Гутереш дека е директно вмешан во обидите за распад на БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: