Поддржана иницијатива за започнување постапка за разрешување на Ѓукановиќ

Членовите на Уставната комисија на Парламентот на Црна Гора, со мнозинство гласови, ја поддржаа иницијативата за преиспитување на претседателот Мило Ѓjукановиќ ...
| | веќе видена | слични

Има нова опасност од дестабилизација на Западен Балкан. Во Генералното собрание на ОН, за оваа закана предупреди црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ. Тој ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Обраќајќи се на Генералното собрание на ОН, црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ предупреди на обновената опасност од дестабилизација на Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ за време на Генералното собрание на ОН во Њујорк, предупреди дека Западен Балкан останува место на судир на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ФДА се очекува да донесе конечна одлука во следните денови. Ако одлуката е позитивна, следната недела ќе може да почне да се вакцинираат и децата на оваа ...
сите 798 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 284 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 216 | | | веќе видена

Вчера (26 октомври) околу 13 часот и 25 минути, на регионалниот пат Тетово-Волковија, патничко моторно возило „мерцедес“ со непознати регистарски ознаки, ...
сите 510 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддржана иницијатива за започнување постапка за разрешување на Ѓукановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: