ВМРО-ДПМНЕ смета дека законот за потекло на имот е лицемерие


5 копии

Додека Петре Шилегов молчи за тендерот за булевар „Никола Карев“, тендер од 3 милиони евра, тоа е оној тендер за Пластичарска, ПРОФИТЕР, продолжува со тендерот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Петре Шилегов должи одговор како направи пола милион евра повеќе од административна плата. Петре Шилегов должи одговор зошто ниеден инспектор не минува на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски му се обрати на актуелниот и кандидат за иден градоначалник на Скопје, Петре Шилегов преку статус на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен Шилегов што не знае да си го преброи имотот не знае и дека градинките и основните училишта не се негова надлежност. За само 4 години Шилегов направи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Работите на булевар Никола Карев, тоа е булеварот на таканаречената пластичарска, од касарната Илинден до Момин Поток во Скопје, ќе чинеа дупло поевтино ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Петре Шилегов не само што е фатен како со Душко Весковски местеле тендер од 300.000 евра за фирма која претходно ги завршила градежните работи, туку и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во две општини ќе се повтори изборната постапка поради неисполнување на законскиот услов што пропишува една третина од запишаните гласачи да излезат на ...
сите 875 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 172 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 46 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ смета дека законот за потекло на имот е лицемерие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: