Албанија: За изборната кампања социјалистите потрошиле 1,44 милиона, демократите 390.000 евра

Во изборната кампања за парламентарните избори, што во Албанија се одржаа на 25 април, најмногу средства потрошила Социјалистичката партија, дури трипати ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 4.680 акции издадени од Комерцијална банка во неколку блок трансакции се продадоа месецов што поминува. Вредност на акциите истргувани во тие блокови ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во првата половина од годинава 463 милиони евра е вредноста на директните странски инвестиции во Албанија, што бележи благ пораст од 3 милиони евра во споредба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот поддржан од Левица, Перо Камиказа прво го „даде“ гласот на Петре Шилегов, а сега се премислил-гласот ќе и ги дадел на Данела Арсовска. „Под ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данела Арсовска, официјално, е независен кандидат за градоначалник на Скопје, со различен број на гласачкото ливче од ДПМНЕ. Правно гледано, немаат ни склучено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 27-ми Септември на првиот ден на кампањата за локалните избори 2021, ТВОЈА партија како борец против криминал и корупција поднесе пријава до ДИК за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не се забележани прекршувања на одредбите од Изборниот законик во тек на првиот мониторинг на медиумското известување за Локалните избори, што го изврши ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Износот на добивката на претпријатијата е еден од најбитните елементи кога се прави компаративна анализа и во голема мера дава слика ...
| | веќе видена | слични

радот и мразот се најизразени ризици во земјоделското осигурување. Во првите шест месеци годинава над 70 отсто од вредноста на сите исплатени штети во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија: За изборната кампања социјалистите потрошиле 1,44 милиона, демократите 390.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: