КОНДОВСКИ НЕ ЗАПИРА Денеска на средба со такси превозниците


Бизнисменот и кандидат за градоначалник на Битола од СДСМ, Христо Кондовски денеска остварил средба со такси превозниците. Со импозантен бекграунд на докажан и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мои битолчани, денес би сакале јавно да ви пренесеме една состојба која ја гледаме во битолската околина. Порака која ја кажуваат вредните земјоделци и скромни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

е „Технолошкиот парк во Битола ќе даде шанса младите образовани битолчани тука да си го најдат местото, тука да се усовршуваат и во Битола да градат кариера. ...
| | веќе видена | слични

Во Битола ќе отвориме поголеми можности за кариера за младите образовани луѓе, вели во своето видео обраќање Христо Кондовски, кандидат за градоначалник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силна и редовна соработка помеѓу локалната самоуправа, битолскиот универзитет и бизнис секторот е клучна за да се обнови брендот на Битола како универзитетски ...
| | веќе видена | слични

Овој линк мора да биде ставен во функција на локален економски развој на општината! Ова денеска го истакна кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Проблемот со невработеноста не лежи во недостигот на работни места, туку во неоткриените претприемачи меѓу нас. Претприемништвото значи иновативност, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на СДСМ, Христо Кондовски, денес го престави проектот за изградба на подземна сообраќајница и гаража кои треба да го решат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНДОВСКИ НЕ ЗАПИРА Денеска на средба со такси превозниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: