Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“


15 копии
5 копии

-Според податоците до вчера со прва доза се вакцинирани милион ипол граѓани, со втора доза околу 700 илјади, а на дневно ниво вчера се вакцинирани 5000 ...
| | веќе видена | слични

По голем замав на вакцинацијата на населението сега се случува опаѓање на бројките, па така од претходно околу десет илјади вакцинирани граѓани на ден сега ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кога за првпат во светот беше претставена вакцината на „Фајзер“, производителите соопштија дека нејзианта ефикасност изнесува огромни 95 отсто, а таа ...
| | веќе видена | слични

Ова лето, Израел започна да ја вакцинира својата популација со трета засилувачка доза, на постари од 60 години. Тоа беше првиот случај во кој земјата даде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од политичката ...
сите 241 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 284 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 191 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена

Се вжештува изборната трка за Скопје. Бугарски медиуми се вклучија во одбрана на Арсовска, за која власта тврди дека има двојно државјанство. Заев ја повикува ...
сите 161 | | | веќе видена

Претседателот на огранокот на Социјалистичкото движење од Пустец, Панди Јани уште еднаш ги повика сите Македонци и воопшто сите граѓани во Македонија, со право ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: