Словенечкиот Парламент отфрли воведување казна за „недолично однесување“

4 копии

Словенечкиот Парламент денеска го отфрли предлогот за воведување парични казни за „недолично однесување“, јавно поддржан од партиите на владејачката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерите на четирите словенечки опозициски партии денеска потпишаа договор со кој се обврзуваат дека ќе формираат коалициска влада по парламентарните избори, ...
| | веќе видена | слични

Четирите најголеми опозициски партии во Словенија потпишаа договор дека по парламентарните избори ќе коалицираат заедно, со надеж дека ќе можат да го срушат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателката на Европската комисија, Вера Јурова повторно ги повика словенечките власти да го решат прашањето за финансирање на Словенечката новинска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенечката влада е во преговори со швајцарската фармацевтска компанија „Новартис“ за производство на вакцини против Ковид-19 во Словенија, објави Дело. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенечкиот Парламент отфрли воведување казна за „недолично однесување“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: