Грчки министер бара полиција да не ги апси просветните работници по тужби од родители кои не веруваат во Ковид-19

2 копии

Министерот за цивилна заштита на Грција, Такис Теодорикакос, побара од началникот на грчката полиција Михалис Карамалакис, полицијата да не ги апси просветните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четири сајтови и шест профили на социјалните мрежи откри Дирекцијата за борба со кибер криминал на грчката полиција по завршениот прв дел од истрагата поврзана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имајте малку трпение, кусо одговори портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, во однос на натписите во медиумите ...
| | веќе видена | слични

Антиваксерите не мируваат во Грција. Најновата идеја собира се повеќе граѓани кои бараат ексхумација со цел да се утврди дали корона е причината за смртта на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Уште три региони од северниот дел на Грција од денеска се во црвената зона со полициски час од еден часот по полноќ до шест часот наутро и забрана за музика во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Министерството за здравство на Грција подготвува амандман што ќе ги дефинира точните услови за снабдување и примена на терапијата против Ковид-19 со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Засега не се покренува прашањето за рестриктивни мерки за Солун и околината, според министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, кој заедно со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 21 советник од редовите на СДСМ на советничката листа на Градот Скопје, на сегашниот градоначалник Петре Шилегов му беше многу поедноставно да менаџира со ...
сите 420 | | | веќе видена

Во светот би требало да се сменат правилата за патување. Не треба да се бара патен документ за вакцинација против коронавирусот, порачуваат од Светската ...
сите 797 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчки министер бара полиција да не ги апси просветните работници по тужби од родители кои не веруваат во Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: