ИЈЗ во изминатата недела регистрира помалку новозаразени со Ковид-19

4 копии

Во периодот од 20 до 26 септември, 29 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Грција се кај деца од 4 до 18 години, со регистрирани вкупно 4.026 новозаразени во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во последните денови во Македонија, состојбата со ковид-19 е постабилна споредено со почетокот на овој месец. Во моментов има нешто повеќе од 12.000 активни ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатите 24 часа од ковид 19 починале 9 лица од кои 5 починати лицасе од Скопје (84г, 79г, 66г, 62г и 57г), 2 починати лица од Куманово (63г и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во последните 24 часа, во Србија се регистрирани 8.171 нови случаи на коронавирус и 45 смртни случаи, што е повторно голем број заразени на дневно ниво. Србија ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатите 24 часа починале 9 лица од ковид-19, а уште 7 се пријавени дека умреле од 2 до 27 v, соопшти Министерството за здравство. Од по;инатите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 215 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЈЗ во изминатата недела регистрира помалку новозаразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: