ВМРО-ДПМНЕ: Наместо вистинска одговорност, СДСМ и ДУИ си ја префрлаат топката за тоа кој е повеќе крив


СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа 14 пациенти. СДСМ од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ, Венко Филипче порачува дека на локалните избори настапуваат пред граѓаните со чист образ. -На овие локални ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче ја заборави оставката по трагедијата во тетовската болница каде во пожарот изгореа 14 луѓе и се оддаде на партиска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ова се избори на кои се одлучува во каков правец ќе продолжи нашата Македонија. Овие избори точно е дека не се парламентарни, но се многу важен тест каква ...
| | веќе видена | слични

А зошто е важна пораката? Затоа што знаете дека не се  живее подобро. Затоа што болна и мачна е реалноста. Зошто го одземаат човечкото достоинство, рече ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Зошто велам дека Заев и власта се најлошото? За тоа што тоа што се случува изминативе четири години навистина направија да сите ние се чувствуваме буквално ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема да се откажеме од барањето за анкетна комисија, затоа што во Парламентот, во домот на граѓаните треба да се дискутира за ова фијаско, во кое 14 живи луѓе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев на митинзите во предизвборна кампања оди со лускузна лимузина БМВ којашто чини 100.000 евра, додека народот го пикаат во ...
| | веќе видена | слични

„Не само овде во Неготино, туку низ цела Македонија и тоа можете да го слушнете буквално од секој еден граѓанин. Ја започнаа оваа кампања за локалните избори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се појавил проблем на едно избирачко место во општина Росоман, во село Трстеник, не работел апаратот и бил заменет со нов. Таму гласањето ќе се продолжи за ...
сите 506 | | | веќе видена

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 248 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 147 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо вистинска одговорност, СДСМ и ДУИ си ја префрлаат топката за тоа кој е повеќе крив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: