Пендаровски на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување


Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Амбасадорот на Авганистан во Обединетите нации се откажа од обраќањето пред светските лидери на Генералното собрание, изјави портпаролот на ОН.Гулам Исакаи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, соопшти дека шефот на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел, му порачал дека Русија треба ...
| | веќе видена | слични

Подгорица – Црна Гора ќе вакцинира 70 проценти од населението против коронавирус до септември 2022 година, изјави црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ. По ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Серијалот текстови што „Нова Македонија“ ги објавуваше изминатите денови и во кои беа претставени визиите и клучните поенти од обраќањата на повеќето светски ...
| | веќе видена | слични

Има нова опасност од дестабилизација на Западен Балкан. Во Генералното собрание на ОН, за оваа закана предупреди црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 234 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: