Радев бара ПРОМЕНИ ВО УЧЕБНИЦИТЕ, МУЗЕИТЕ И СПОМЕНИЦИТЕ според договорот за добрососедство


Промени во учебниците, музеите спомениците, бара бугарскиот претседател Румен Радев, повикувајќи се на договорот за добрососедство помеѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Воин Божинов, историчар од Бугарската академија на науките (БАН), вели дека никој во Македонија не крие оти се смета на притисок врз Бугарија за откажување од ...
| | веќе видена | слични

Скопје се повеќе ја зајакнува својата позиција и никој таму не крие дека се потпира на надворешен притисок врз Бугарија за можно укинување на ветото за ...
| | веќе видена | слични

Точно една недела по неговата посета на Софија и еден ден по престојот на шефицата на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен во македонскиот главен град, во ...
| | веќе видена | слични

Прекршувањето на членот 2 од Договорот за добрососедство од страна на Бугарија со двете вета во Брисел за нашите преговори за членство во ЕУ, повторно стана ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Го започнавме проектот „Отворен Балкан“ за да покажеме дека самите можеме да направиме многу позитивни работи, рече премиерот Зоран Заев во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Дали Бугарија со блокадите за преговарачката рамка за членството на Македонија во ЕУ го прекрши или не членот 2 од Договорот за добрососедство, како што ...
| | веќе видена | слични

Го сменив името на земјата, а потоа победив на изборите, затоа што граѓаните почнаа да веруваат во иднината, вели меѓу другото премиерот Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот бугарски министер за економија Кирил Петков на новинарско прашање на БНР дали коалицијата „Промената продолжува“ ги претставува американските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев бара ПРОМЕНИ ВО УЧЕБНИЦИТЕ, МУЗЕИТЕ И СПОМЕНИЦИТЕ според договорот за добрососедство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: