Бочварски: Има тренд на раст во авиосообраќајот, се работи на новиот повик за субвенционирање летови

Скопје, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Авиосообраќајот бележи тренд на раст во споредба со минатата година кога поради Ковид кризата се воведоа рестрикции во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Загрижувачко намалување на бројот домашни и странски туристи, како и ноќевања, покажуваат официјалните статистички податоци за периодот јануари – јули 2021 во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вчера објави дека за половина година турзимот во Македонија пораснал за 56,6 отсто годинава во споредба со истиот период лани, а денеска ...
| | веќе видена | слични

Туризмот, како еден од поважните двигатели на глобалниот раст кој сочинува 10 проценти од светската економија, е една од најтешко погодените индустрии. ...
| | веќе видена | слични

ТАВ Македонија ги отфрла сите наводи на Народниот Правобранител во нивната објава на социјалната мрежа Фејсбук “Реакција на Народниот Правобранител по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути По најавата за два нови директни лета на руската авионска компанија „НОРДВИНД” со кои се поврзаа Москва и Санкт Петербург со Скопје, ...
| | веќе видена | слични

ТАВ Македонија ги отфрла сите наводи на Народниот Правобранител во нивната објава на социјалната мрежа Фејсбук “ Реакција на Народниот Правобранител по ...
| | веќе видена | слични

ТАВ Македонија ги отфрла сите наводи на Народниот правобранител во нивната од 16 септември 2021 година, во истоименото соопштение на Народниот правобранител ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 280 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со СДСМ и Николчо ...
сите 282 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 521 | | | веќе видена

На вечерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви октомври ...
сите 121 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Има тренд на раст во авиосообраќајот, се работи на новиот повик за субвенционирање летови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: