Скопјанец осомничен за одгледување канабис во неговиот дом

5 копии

Полициски службеници од OВР Свети Николе по преземени мерки и активности расчистија пет кривични дела, од кои три „тешка кражба“ и две „кражба“, за кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Гостиварското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против едно лице за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Според податоците од ДИК, ВМРО-ДПМНЕ освои 18 советнички места во Советот на Град Скопје, СДСМ има 12, ДУИ 5, Левица четири советнички места. Советот брои ...
сите 467 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 106 | | | веќе видена

ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа седница на која се дискутираше актуелната ситуација во Македонија поврзана со изборите и одржување на вториот круг на локалните ...
сите 244 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец осомничен за одгледување канабис во неговиот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: