На различни локации во Белград во еден ден пронајдени три безживотни тела

Три безживотни тела се пронајдени денеска на различни локации во Белград. Како што пишуваат српските медиуми, првото тело било забележано нешто пред 12 часот ...
| | веќе видена | слични

Во Велес стигнал првиот воз во Македонија, уште во далечната 1873 година од Солун. Оттогаш од Велес со воз се патувало и надвор од земјата до големите ...
| | веќе видена | слични

Денеска беше организирана изложба на фотографии во железничката станица во Тетово, каде беше прикажана изградбата на железничката пруга во западна Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На различни локации во Белград во еден ден пронајдени три безживотни тела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: