Од денеска редовни летови од Скопје до Санкт Петербург


Туризмот во светски рамки беше една од најпогодените индустрии од пандемијата со Ковид-19 во изминатите две години, но главниот фокус на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Загрижувачко намалување на бројот домашни и странски туристи, како и ноќевања, покажуваат официјалните статистички податоци за периодот јануари – јули 2021 во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вчера објави дека за половина година турзимот во Македонија пораснал за 56,6 отсто годинава во споредба со истиот период лани, а денеска ...
| | веќе видена | слични

Кампањата „Дома си е дома“ и ваучерите за поттикнување на туризмот ги привлекоа домашните туристи, а безбедносниот печат значително придонесе за странски гости ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше одбележан Светскиот ден на туризмот. Министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот, Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Вчерашната ковид-статистика покажа пад на бројот на новозаразени за три до четири процентни поени. Ако претходните денови бројот на нови случаи од вкупниот ...
| | веќе видена | слични

Туризмот ги даде очекуваните резултати. Сезоната беше успешна благодарение на владините мерки и политики, креирани заеднички со приватниот сектор, беше речено ...
| | веќе видена | слични

Туристичкиот сектор и натаму ги трпи последиците од Ковид 19. Годинава била добра, но со 2019 не може да се спореди - велат хотелиерите. Истакнаа мерките за ...
| | веќе видена | слични

Туризмот, како еден од поважните двигатели на глобалниот раст кој сочинува 10 проценти од светската економија, е една од најтешко погодените индустрии. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска редовни летови од Скопје до Санкт Петербург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: