Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа, пишува на Фејсбук поранешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Лидерот на ДПА Мендух Тачи изјави дека наскоро, во улога на лекар, ќе објави факти дека пожарот во модуларната болница во Тетово не е трагичен настан, туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Ковид центарот при тетовската клиничка болница во текот на 24 часа имало 53 контролни прегледи, од кои двајца се примени на болничко лекување. Тројца ...
| | веќе видена | слични

Тројца хоспитализирани пациенти се пуштени дома. Во изминатите 24 часа починал еден пациент, 61 годишно лице. Како што изјави д-р Миранда Пајазити, починатиот ...
| | веќе видена | слични

Како што досега успеваат да се спасат од одговорност за долгогодишниот криминал и корупција, сега се обидуваат да ја избегнат и одговорноста за ужасната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, со своите тимови, денеска, имаа нова работна средба во рамки на ...
сите 399 | | | веќе видена

Трката почна, првите кандидатури поднесени, лидерската позиција во СДСМ посакувана цел. Под мотото „Заедно, одговорно и посветено“, актуелниот заменик-министер ...
сите 344 | | | веќе видена

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 311 | | | веќе видена

Компанијата dm drogerie markt уште во октомври 2019 година, прва на пазарот, ја укина употребата на пластичните ќеси на своите малопродажни локации. Купувачите ...
сите 146 | | | веќе видена

Засега нема задолжителната вакцинација против ковид-19 кај здравствените работици, а нема да важи ниту мерката за административците. Не знаеле како да ги ...
сите 415 | | | веќе видена

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 413 | | | веќе видена

Се уште е во сила забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка, што беше воведена завчера во 22 часот, а за ...
сите 117 | | | веќе видена

Европската Унија мора да размисли за воведување на задолжително вакцинирање против ковид-19 како одговор на ширењето на новиот сој омикрон, изјави ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: