Фејсбук инвестираше повеќе од 13 милијарди долари во безбедносни мерки од 2016 година

Фејсбук објави дека инвестирале повеќе од 13 милијарди долари во безбедносни мерки од 2016 година, неколку дена откако Волстрит Џурнал објави дека компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук денеска објави дека го прекинува развојот на детската верзија на апликацијата за споделување фотографии на Инстаграм, по широката критика и загриженост ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук спроведе внатрешни анализи за влијанието на Инстаграм, а извештајот го доби Волстрит журнал, кои го објавија во вторникот.Весникот објави дека Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

По протекувањето на извештајот кој открил дека "Инстаграм" има значајно негативно влијание на младите, а посебно на тинејџерите, на шефот на "Фејсбук" Марк ...
| | веќе видена | слични

По објавениот извештај кој откри дека Инстаграм има „значително негативно влијание“ врз младите луѓе, особено тинејџерките, шефот на Фејсбук, Марк Закерберг, ...
| | веќе видена | слични

. Апликацијата Gmail на Андроид сега добива задоцнета функционалност што беше воведена на работната површина во февруари 2020 година. Функцијата се нарекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фејсбук инвестираше повеќе од 13 милијарди долари во безбедносни мерки од 2016 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: