Радев: Бугарија е најзаинтересирана да ја види Македонија во ЕУ

Бугарија очекува ефективни дејствија од институциите на Европската Унија за валоризирање на вредностите на демократијата и почитувањето на човековите права во ...
| | веќе видена | слични

Вархеји беше во Софија и неговото доаѓање во Скопје е поврзано со таа посета, за да се разгледаат различни предлози и варијанти, вели министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Точно една недела по неговата посета на Софија и еден ден по престојот на шефицата на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен во македонскиот главен град, во ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен попладнево пристигнува во Скопје, каде што со македонските лидери ќе разговара за спорот со ...
| | веќе видена | слични

Денеска доаѓа претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен, а ден подоцна, во среда еврокомесарот за проширување на ЕУ, Оливер Вархеји. ...
| | веќе видена | слични

Во Заедничката изјава усвоена на Состанокот на претседатели на парламенти од земјите на Западен Балкан, кој се одржа во рамките на словенечкото претседателство ...
| | веќе видена | слични

Новонаметнатиот спор со Република Бугарија, како политичари не става во незавидна позиција да бараме разумно објаснување за граѓаните дека има ново барање, кое ...
| | веќе видена | слични

Во наредните два дена во Македонија ќе пристигнат високи европски гости. Во вторник доаѓа претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен, а ден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 345 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев: Бугарија е најзаинтересирана да ја види Македонија во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: