Едно исто лице во земјава дури три пати се заразило со коронавирусот

Едно исто лице во Македонија дури три пати се заразило со коронавирусот. Вкупно се регистрирани 522 реинфекции, заклучно со 19 септември. Овој податок стои во ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Моментално во болниците во Македонија се хоспитализирани 774 лица заразени со ковид-19, а од нив 472 се на кислородна поддршка и 23 на инвазивна/неинвазивна ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Охрид и Кавадарци се градовите со најголем опфат на вакцинирани лица против Ковид-19, со првата доза, а најмала заинтересираност, пак, има во Струмица, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во периодот од 20 до 26 септември покажуваат дека регистрирани се 32 реинфекции со Ковид-19, што е намалување ...
| | веќе видена | слични

 Досега во државата аплицирани се 1.505.469 вакцини, а надлежните уверуваат дека вакцини има доволно и истите се достапни за сите што сакаат да се вакцинираат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 73 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно исто лице во земјава дури три пати се заразило со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: