Светот мора да работи заедно како никогаш досега, рече Бајден од ОН


Тој истакна дека САД е „повторно на маса на меѓународните форуми, особено на Обединетите нации Претседателот Џо Бајден вели дека светот мора да работи заедно ...
| | веќе видена | слични

Талибанците би можеле да се вооружаат со 150 нуклеарни боеви глави откако ќе ја вратат контролата врз земјата, предупреди Џон Болтон, поранешен советник за ...
| | веќе видена | слични

Широко критикуваното воено повлекување на американскиот претседател Џо Бајден од Авганистан може да доведе Талибанците, новите исламистички владетели во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерите ќе разговараат за соработка во индо-пацифичкиот регион наспроти зголеменото влијание на Кина Лидерите на САД, Јапонија, Австралија и Индија ќе се ...
| | веќе видена | слични

На самитот ќе се разговара за напредокот во дистрибуцијата на вакцини, инфраструктурата и технолошката соработка. Лидерите на Квадрилатералниот безбедносен ...
| | веќе видена | слични

Нов пакт меѓу САД, Јапонија, Индија и Австралија повторно ги изненади старите сојузници, а веројатно ќе им годи на новите за да се создаде „отворен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 215 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светот мора да работи заедно како никогаш досега, рече Бајден од ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: