Покетино детално објасни зошто го извади Меси од игра

Лионел Меси вчера го постигна својот прв гол во дресот на ПСЖ, момент кој предизвика ерупција од радост на „Паркот на принцовите“, атмосфера која се задржала и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчерашното дерби во Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Манчестер Сити предизвика многу реакции кај фудбалските фанови, а јасно е дека големо внимание му посветиле ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси еуфорично го прослави својот прв гол во дресот на ПСЖ, а тоа го направи во прегратката на двајцата соиграчи за кои многу се зборува во последно ...
| | веќе видена | слични

ПСЖ вчера славеше во дербито против Манчестер сити со 2-0 во второто коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ), а Лионел Меси го постигна својот прв гол ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рио Фердинанд не може да поверува дека Лео Меси доби задача да легне позади живиот ѕид и да блокира удар, вели дека ова е непочитување кон Аргентинецот и некој ...
| | веќе видена | слични

Лео Меси е среќен поради својот деби гол во дресот на ПСЖ и смета дека најдоброто од напаѓачкото трио допрва доаѓа.Вчера ПСЖ го победи Манчестер Сити со 2-0, а ...
| | веќе видена | слични

Победата над Манчестер Сити значително ја подобри атмосферата во таборот на ПСЖ, а Нејмар по мечот го истрола својот добар пријател Меси. Лига на Шампиони Меси ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси конечно го постигна првиот гол за екипата на ПСЖ и тоа во големото дерби против Манчестер сити во Лигата на шампионите. Меси во третиот натпревар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 382 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
сите 188 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 137 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори СДСМ ќе ги поддржи кандидатите на своите коалициски партнери. Според премиерот, владината ...
сите 246 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покетино детално објасни зошто го извади Меси од игра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: