Хрватска размислува за повторно вакцинирање на здравствените работници


Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостувајќи во ХРТ, каде што зборуваше за состојбата со коронавирусот, истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Професор во една од главните болници во Израел вели дека ситуацијата со коронавирусот во таа земја не е наивна, но дека е далеку од "панична" како што се ...
| | веќе видена | слични

Според најавата на српскиот претседател Александар Вучиќ можно е да очекуваме и појава на шеста „супервакцина“ која би ги опфатила сите соеви на вирусот кои ...
| | веќе видена | слични

Младите невакцинирани луѓе кои ја надминаа короната со поблага форма не смеат да бидат сигурни дека нема да имаат некоја од посериозните компликации во пост ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Епидемиологот и член на Кризниот штаб на Србија за борба против корона вирусот, д-р Предраг Кон, испрати порака до антиваксерите, посочувајќи дека повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Во целиот свет, бранот на делта варијантата доведе до зголемување на бројот на заразени со коронавирус. Истата ситуација беше забележана и во болница во Сан ...
| | веќе видена | слични

Ова се најновите приближни пресметки за ефективноста на вакцините против заразување и смртен исход (оваа втората се однесува само на постарите од 60 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Математичките пресметки на Дејан Трајковски, кој до сега прилично прецизно излегуваше со одредени статистики за пандемијата, покажуваат дека бројот на загубени ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од младите, односно 43 отсто, веруваат дека пандемијата предизвикана од коронавирусот е создадена од мала група на моќни луѓе со цел да владеат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
сите 503 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи по сопирањето на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, велат дека за случајот е вклучен Одделот за внатрешна ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска размислува за повторно вакцинирање на здравствените работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: