Анкетите покажуваат Мицкоски пред Заев, предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%


Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски од централниот настан за преставување на кандидатите за градоначалници, кој традиционално и овој изборен ...
| | веќе видена | слични

Како партија и коалиција ќе водиме позитивна кампања која ќе биде насочена кон она што било направено досега, но и кон идните планови за поддршка на локалните ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Премиерот Зоран Заев на денешниот прв ден од почетокот на кампањата за претстојните локални избори вети дека како партија и коалиција ќе водат позитивна ...
| | веќе видена | слични

-Овие избори се избори на личност, програми, проекти, идеи, и во едни такви околности должност е за сите е да водиме позитивна кампања. Нашата земја оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Децентрализација на власта, реформи и намалување на превработеноста во институциите, функционирање на правото и законите. Ова се само дел од барањата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За мене секогаш претставува особена чест и задоволство да можам да разговарам со луѓе кои што се од реалниот сектор, од бизнис секторот бидејќи тоа сум го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како човек и како претседател на ВМРО-ДПМНЕ ценам дека ситуацијата во нашата држава во моментот е алармантна, изјави денеска Христијан Мицкоски.Како што рече ...
| | веќе видена | слични

Децентрализацијата на локалната власт како и создавање на услови локалната власт да создаде можности за бизнисот, ветија лидерите на коалицијата Алијанса за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на ...
сите 146 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 437 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија го победи домаќинот Лихтенштајн со 4-0 во седмото коло од квалификациите за Светското првенство што ќе се игра догодина во ...
сите 158 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Од државната изборна комисија на прес-конференцијата одржана на пладне информираа дека денеска гласањето започнато е навреме во исто избирачки места и засега ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкетите покажуваат Мицкоски пред Заев, предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: